Skip to content

Cahuachi

Pútnické miesto Nazca s rozlohou 370 hektárov je obľúbenou zastávkou archeológov a lúpežníkov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Cahuachi s rozlohou 0,6 míľ štvorcových bolo kedysi jedným z najdôležitejších a najväčších obradných centier kultúry Nazca v Peru. Predpokladá sa, že táto oblasť, ktorá obsahuje viac ako 40 mohýl, ktoré tvoria základňu pre stavby z tehál, bola pútnickým miestom a jej populácia sa zmenšovala a zväčšovala v závislosti od obradných udalostí.

Taliansky archeológ Giuseppe Orefici viedol vykopávky a výskum tejto lokality niekoľko desaťročí a americká archeologička Helaine Silvermanová túto lokalitu v priebehu rokov tiež dôkladne preskúmala. Ich zistenia podporili teórie, že táto oblasť nebola rušným hlavným mestom štátu Nazca, ako sa doteraz predpokladalo, ale miestom, kde sa ľudia zhromažďovali na modlitby.

Hoci v dávnych dobách mohlo ísť o posvätné miesto, v súčasnosti sa často stáva obeťou vykrádačov, pre ktorých je pohrebisko bohaté na artefakty príliš lákavé na to, aby ho ignorovali. Z Cahuachi je výhľad na niektoré z čiar Nazca, čo je zaujímavá archeologická záhada, ku ktorej Orefici určite skrýva kľúč.

Cahuachi, Peru

Tieto zdanlivo obyčajné ruiny, ktoré stále prinášajú múmie, artefakty, šperky a neoceniteľné informácie o civilizácii spred 1500 rokov, sú fascinujúcim miestom na prehliadku v Peru a poskytujú okno do mystickej minulosti, ktorá sa stále objavuje.

Peru ponúka ďalšie miesta

Peru - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Peru
Hlavné mesto: Lima
Úradné jazyky: španielčina, kečuánčina, ajmarčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 28. júl 1821
Rozloha: 1285216 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: sol
Kód meny: PEN
Kurz (za 1 € dostaneš): 4.001 PEN
Medzinárodný kód krajiny: PER
Internetová doména: .pe
Predvoľba telefónneho čísla: +51

Blízke miesta do +/- 300km