Skip to content

Ciudad de los Muchachos

Ruiny druhej najväčšej cirkusovej školy na svete.

Približná doba čítania: 2 minúty

La Ciudad de los Muchachos bol moderný vzdelávací projekt otca Silvu. V roku 1963, keď v Španielsku vládla diktatúra Francisca Franca, neexistovali takmer žiadne sirotince alebo detské domovy pre všetkých mladých ľudí bez príbuzných.

Silva vytvoril malé mesto podľa detí a pre deti celého sveta bez rozdielov medzi pohlavím, rasou alebo náboženstvom. Viac ako tisíc mladých ľudí sa podieľalo na fungovaní samosprávy s vlastnými zákonmi. Bolo rozhodnuté, že ekonomickým zdrojom obživy tejto kolónie bude cirkus a predstavenia Circo de los Muchachos (ako sa nazýval) sa preslávili po celom Španielsku.

Cirkusová škola zavítala na vystúpenia do Paríža, New Yorku a Tokia a v 80. rokoch 20. storočia otvorila svoju pobočku v Madride. Koniec diktatúry a zlé ekonomické hospodárenie však ukončili činnosť cirkusu aj Ciudad de los Muchachos.

Škola bola napokon zatvorená v roku 2003 a Silva bol po svojej smrti obvinený zo sprenevery. V roku 2011 bol projekt zrušený. Dnes zostal El Poliedro (školský tréningový stan) a opustené domy v meste, teraz už bez detí.

Cirkus

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34