Skip to content

Obrie slnečné hodiny v tvare dámskej nohy

Jedinečné slnečné hodinky v letovisku s možnosťou výberu oblečenia.

Približná doba čítania: 2 minúty

Mnohí Hoosiers (oficiálný demonym pre obyvateľa štátu Indiana) by dnes možno boli prekvapení, keby sa dozvedeli, že v ich štáte sa od 30. rokov minulého storočia nachádza stredisko pre nudistov. Rezort Sun Aura, ktorý sa nachádza asi hodinu cesty juhovýchodne od Chicaga, sa môže pochváliť jednými z najväčších a najunikátnejších slnečných hodín v krajine: Obrovskými slnečnými hodinami v tvare dámskej nohy.

Rezort, predtým známy ako Club Zoro, otvoril v roku 1933 chicagský právnik Alois Knapp, niekedy označovaný za „otca nudizmu v Amerike“. V roku 1968 sa letovisko dostalo pod nové vedenie rodiny Drostovcov a premenovalo sa na Naked City (Nahé mesto), pričom túto prezývku si udržalo až do svojho zatvorenia v 80. rokoch 20. storočia.

Slnečné hodiny – 18,5 metra vysoká a 32 metrov dlhá ženská noha – boli postavené v roku 1970. Toto obdobie bolo v histórii letoviska dosť problematické aj z veľkej časti kvôli nekalým aktivitám majiteľovho syna Dicka Drosta, ktoré vyvrcholili tým, že Dicka vyhnali z Indiany pre obvinenia z obťažovania detí a Naked City v roku 1986 zatvorili.

V roku 2015 bol objekt odkúpený a zrekonštruovaný a teraz funguje pod novým vedením ako Sun Aura Resort. Sú hrdí na odkaz Slnečných hodín v tvare nohy obrovskej dámy, preto boli nedávno zreštaurované, aby sa odstránili škody spôsobené 46 rokmi poveternostných vplyvov a aby sa zachovali pre návštevníkov na ďalšie roky.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Obrie slnečné hodiny v tvare dámskej nohy

Spojené štáty - Krátke info

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km