Skip to content

Podľa jedného príbehu britskí kartografi pomenovali tento ostrovček v Long Island Sound ako “Heart Island” kvôli jeho tvaru pripomínajúcemu srdce (v skutočnosti sa na srdce takmer vôbec nepodobá). Podľa iných bol pomenovaný podľa staroanglického slova “hart”, čo znamená “jeleň”.

Podľa jednej z verzií tohto príbehu bol ostrov pomenovaný v čase, keď sa používal ako poľovnícka obora. Iná verzia uvádza, že bol pomenovaný podľa jeleňov, ktorí migrovali z pevniny v obdobiach, keď túto časť rieky pokrýval ľad. V pasáži románu Williama Styrona Lie Down in Darkness (Lež v tme) sa ostrov opisuje ako ostrov osamelého jeleňa, ktorého zastrelil lovec z veslice.

Island Hart, NY

V každom prípade je história ostrova presiaknutá smrťou. V období občianskej vojny na ostrove zomrelo a bolo pochovaných 235 väzňov (neskôr boli premiestnení) a počas epidémie žltej zimnice v roku 1870 sa na ostrove Hart Island nachádzalo veľké hospitalizačné zariadenie.

Odvtedy sa na ňom nachádzal aj ženský blázinec, tuberkulózna liečebňa, nápravné zariadenie pre delikventov a raketová základňa Nike. V súčasnosti sa ostrov využíva ako “New York Potter’s Field” (miesto pochovávania neznámych osôb), čo z neho robí najväčší cintorín na svete financovaný z daní. Využíva sa aj na pochovávanie amputovaných častí tiel. Podľa posledného sčítania obyvateľov nemá ostrov žiadnych trvalo žijúcich ľudí.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.087 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km