Skip to content

Lexington Candy Shop

V najstaršom rodinnom bufete v New Yorku, ktorý bol naposledy zrekonštruovaný v roku 1948, sa stále podávajú jedlá a nápoje staromódnym spôsobom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kto chce ochutnať starý New York, mal by ako prvú navštíviť cukráreň Lexington Candy Shop. Candy Shop sa nachádza na rohu Lexington Avenue a 83. ulice a je najstarším rodinným luncheonette v meste.

Americké mestá kedysi zdobili luncheonety, ktoré boli rovnako bežné, ako sú dnes kaviarne Starbucks. Luncheonettes boli spravidla malé, súkromné reštaurácie, v ktorých sa podávali ľahké obedy za prijateľné ceny.

Vstúpiť do cukrárne Lexington, ktorá otvorila svoje brány v roku 1925, znamená vstúpiť do minulej éry, do obrazu Edwarda Hoppera, ktorý ožil. Luncheonette bola naposledy zrekonštruovaná v roku 1948, stále sa v nej používajú pôvodné nádoby na kávu a pomocou mixéra Hamilton Beach z roku 1940 sa tu pripravujú mliečne koktaily a tradičné newyorské vaječné krémy. Steny zdobia fotografie celebrít a iné spomienkové predmety vrátane fotografie Roberta Redforda a Faye Dunawayovej, ktorí tu natáčali scénu pre špionážny film Tri dni Kondora.

Lexington Candy Shop, New York

Dnes cukráreň vedie John Philis, vnuk pôvodného majiteľa. Je to pravé priateľské a očarujúce miesto v susedstve, kde sa podáva rovnaké menu ako v čase, keď bol prezidentom Franklin Delano Roosvelt: tuniakové nápoje, vaječné krémy, sladové koktaily a limonády s použitím pravého sirupu. Zatiaľ čo väčšina newyorských cukrární sa neustále mení – búra sa a len zriedkavo sa zachováva -, Lexington Candy Shop zostáva jedným z najchutnejších pokladov mesta.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.067 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km