Skip to content

Toaleta v parku Bryant

Najfantastickejšie verejné toalety v New Yorku sa pýšia čerstvými kvetmi, umením a klasickou hudbou.

Približná doba čítania: 2 minúty

Keď si predstavíte verejné toalety, v mysli sa vám vynorí obraz špinavých stien, mokrých podláh a zapáchajúcich, špinavých záchodov. V tejto budove v štýle Beaux-Arts, ktorá ukrýva vzácnu oázu toaliet, však nič z toho nenájdete.

V budove sa nachádza možno najluxusnejšia verejná toaleta v celom New Yorku. Tieto maličké toalety (len s dvoma kabínkami pre mužov a tromi pre ženy), ktoré financovali súkromní darcovia, ponúkajú ľuďom s plným močovým mechúrom nezvyčajne príjemný zážitok na verejných toaletách.

Hostí vítajú čerstvé kvety, obrazy parku, ktoré vytvorili rezidenční umelci, a dokonca aj toaletári, a to všetko na pozadí upravenej klasickej hudby. Veľké okná z matného skla umožňujú jemné prenikanie svetla do priestoru. Toalety, umývadlá a ďalšie zariadenia sú rovnakej luxusnej značky ako v MoMA.

Budova, ktorá je historickou pamiatkou, prešla v roku 2017 rekonštrukciou v hodnote približne 300 000 dolárov. Je zrejmé, že darcovia nesplachovali finančné prostriedky do záchoda, keďže okoloidúci zrejme oceňujú luxusné toalety.

Hovorí sa, že zamestnanci parku sú pravidelne vysielaní na prieskum toaliet v hoteloch Waldorf Astoria, Plaza, St. Regis a iných luxusných lokalitách, aby preskúmali konkurenciu. Každý, kto má chuť na luxus, môže toalety využiť, hoci upozorňujeme, že rady na toalety môžu byť dosť dlhé.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.089 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km