Skip to content

Patriot park

Žiadne horské dráhy, ale raketomety nájdeš v ruskom "vojenskom Disneylande".

Približná doba čítania: 3 minúty

Patriot park sa často označuje ako “Ruský vojenský Disneyland”. Jedná sa o veľký tematický park a výstavné centrum, ktoré zobrazuje vojenskú techniku v prostredí údajne vhodnom pre rodiny, čo priťahuje aj medzinárodných obchodníkov so zbraňami.

Keď v roku 2015 Vladimír Putin otvoril Patriot park, hrdo oznámil, že to bude “dôležitý prvok v systéme vojensko-vlasteneckej práce s mladými ľuďmi”. Počas toho istého prejavu tiež oznámil pridanie 40 nových medzikontinentálnych rakiet do ruského jadrového arzenálu.

Obrovský vojenský zábavný park v Kubinke, ktorý je aj výstaviskom pre medzinárodných obchodníkov a dodávateľov so zbraňami, je zameraný na vštepenie pocitu vlastenectva a militarizmu. Môže im tiež pomôcť sa vopred oboznámiť s dôležitými vojenskými zručnosťami predtým, ako nastúpia na povinný odvod vo veku 18 rokov.

Park sa rozprestiera na ploche viac ako 4 000 hektárov a z veľkej časti ho zaberajú vojenské vozidlá. Vystavených je viac ako 268 lietadiel sovietskej éry vrátane vrtuľníkov a časť obrnených automobilov s približne 350 tankmi z rôznych krajín. Na niektorých z nich je možné sa virtuálne previezť v simulátoroch vojenského výcviku v parku. Všimni si, že v Patriot parku sa nachádza aj niekoľko medzikontinentálnych balistických rakiet.

Pre deti a dospelých milujúcich prechádzky v prírode, je tu tiež Vojenské stredisko taktických hier. Celá rodina tu môže absolvovať niekoľko zábavnych cvičení na vojenskej úrovni a potom sa zapojiť do simulácie mestskej vojny s airsoftovými zbraňami a replikami slávnych budov (park údajne stavia repliku ríšskeho snemu, ktorý môžu deti prepadnúť).

Na strelnici zatiaľ môžu návštevníci prebudiť vlastného vnútorného Ramba s rôznymi zbraňami. Deti môžu dokonca absolvovať rýchlu hodinu sabotáže.

Keď udrie hlad, môžu návštevníci vyraziť do kantíny parku, kde sú ponúkané vojenské jedla. A pre dokonalú pamiatku choď do jedného z mnohých darčekových obchodov, kde si môžeš kúpiť magnetky s Josifom Stalinom, púzdro na iPhone s vyobrazeným Vladimírom Putinom, vodu s logom armády a vojenské tričká s nápisom “Víťazstvo!”.

V Patriot park-u je tiež zoologická záhrada, ktorá by mohla zaujímať najmenšie deti, ktoré sú príliš malé na to, aby zvládli odpaľovače rakiet zem-vzduch. Pri vstupe ťa môžu požiadať o kópiu pasu.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): 99.05 RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km