Skip to content

Silver Lyan

Popíjajte originálne koktaily v bývalom trezore Riggs Bank.

Približná doba čítania: 2 minúty

Silver Lyan má sídlo v trezore, ktorý bol kedysi trezorom bývalej Riggsovej banky. Dnes je tento útulný priestor lemovaný pohodlnými červenými pohovkami. Jeho hrubé betónové steny zdobia skrine s trofejami, ktoré sa v slabom osvetlení trblietajú. (Trofeje sú neobvyklou zmesou, vrátane jednej, ktorá bola udelená “šampiónovi za posledné miesto”). Pôvodný oceľový strop trezoru je stále viditeľný. Táto miestnosť je ideálna pre väčšie skupiny, ale ak sa chcete len zastaviť a dať si drink a zároveň sa ponoriť do histórie budovy, návštevníci sú vždy vítaní v elegantnom bare.

Kokteilový bar

Riggs Washington DC má kľúčové miesto v histórii národa. Banka postavená v roku 1891 spravovala osobné financie mnohých prezidentov USA vrátane Van Burena, Lincolna, Granta, Eisenhowera a Nixona. Nakoniec sa stala známou ako “banka prezidentov”. Banka slúžila aj “veľkému vyjednávačovi” Henrymu Clayovi a sufražetke Susan B. Anthonyovej. V roku 1845 poskytla Samuelovi Morsemu financie potrebné na vynájdenie telegrafu a v roku 1868 poskytla 7,2 milióna dolárov na kúpu Aljašky.

Kokteilový bar

Silver Lyan založil medzinárodný mixológ a majiteľ baru Ryan Chetiyawardana – alebo “pán Lyan” – ktorý je známy svojimi inovatívnymi nápojmi. Jeden z nich, Half-Smoke Rickey, sa mieša s Ford’s ginom s feniklovými semienkami, limetkou, sódou a miestnymi bylinkami. Občerstvenie v bare je skôr tradičné: v ponuke sú praclíky a pizza rolky. Washingtonskí fajnšmekri si medzitým môžu dať zmrzlinu za 110 dolárov s kaviárom.

Kokteilový bar

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1