Skip to content

Úľová pec na tehly

Posledná z deviatich mohutných pecí, v ktorých sa začiatkom 20. storočia vyrábali mnohé červené tehly pre budovy vo Washingtone, D.C. a severnej Virgínii.

Približná doba čítania: 2 minúty

Mnoho slávnych budov v severnej Virgínii vo Washingtone DC vďačí za svoju dlhú životnosť a pevnosť červeným tehlám, ktoré boli vyrobené v tejto peci alebo v ďalších ôsmich podobných nachádzajúcich sa v neďalekom Occoquan Workhouse.

Posledná z týchto obrovských pecí stojí na brehu rieky Occoquan a je pýchou Occoquan Regional Park, hneď vedľa pekne navrhnutého návštevníckeho centra. Takmer 100-ročná pec vyrobila v rokoch 1910 až 1967 milióny a milióny tehál vrátane tých, ktoré sa použili na výstavbu nápravného komplexu Lorton, ktorý dodnes stojí ako neďaleké umelecké centrum a obytná zóna.

Pec obsluhovali prevažne väznení robotníci z väznice Lorton Workhouse. Prví väzni prišli v roku 1910 a počas výstavby mnohých väzenských budov žili v stanoch pri rieke. Bola produktom reformnej politiky progresívnej éry, ktorej cieľom bolo napraviť ľudí ktorí tam boli uväznení, prostredníctvom čerstvého vzduchu, tvrdej práce a krátkych trestov. V roku 1912 bolo neďaleko otvorené zariadenie pre ženy, v ktorom bolo väznených niekoľko osôb zatknutých počas hnutia za volebné právo žien v D.C.

Pec na tehly

Uväznení robotníci používali masívne pece na výrobu tehál, ktoré potom premiestňovali k rieke, odkiaľ ich prevážali loďou. Pec je vysoká 15 metrov s priemerom 30 metrov a priľahlým 40 metrov vysokým komínom. Návštevníci sa môžu pozrieť okolo pece a nahliadnuť cez dvere, ale prístup do vnútra je zakázaný.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Úľová pec na tehly

Spojené štáty - Krátke info

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km