Skip to content

Miesto je natrvalo zaverté

Svet fantázie

Opustený stredoveký zábavný park mal byť "Disneylandom Filipín".

Približná doba čítania: 2 minúty

Zámok stojí na vrchole kopca na Filipínach a jeho farebné steny neočakávane dopĺňajú okolitú zeleň. Mohutná stavba, ktorá vyzerá ako z rozprávky, pôsobí zvláštne.

Existovali veľkolepé plány, aby sa z hradu a okolitého zábavného parku stal “filipínsky Disneyland”. Mal sa nazývať Fantasy World a konkurovať obľúbeným medzinárodným zábavným parkom.

Ale pre ľudí, ktorí stáli za Fantasy World, bolo otvorenie parku snom, ktorý sa nikdy nesplnil. Podnikateľ, ktorý projekt podporoval, sa dostal do finančných problémov ešte pred dokončením výstavby, čo ho prinútilo vzdať sa svojho plánu.

Kedysi žiarivý exteriér zámku teraz chátra. Zo stien nedokončených miestností sa lúpe farba. Jazdné dráhy sú nefunkčné a nikdy sa nestihnú prebudiť k životu pod náporom nadšených detí.

Svet fantázie

Hoci park nemohol byť otvorený podľa plánu, stále môžete vstúpiť a prezrieť si Disneyland, ktorým mohol byť. Môžete sa prejsť po lanovom moste, ktorý vedie k domčeku na strome v parku, odkiaľ je nádherný výhľad na miestnu scenériu. Môžete dokonca vyliezť na veže hradu a cítiť sa ako skutočná Rapunzel, ktorá si prezerá prázdne kráľovstvo.

Filipíny ponúka ďalšie miesta

Filipíny - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Pilipinas
Hlavné mesto: Manila
Úradné jazyky: filipínčina
Štátne zriadenie: prezidentská konštitučná republika
Dátum vzniku: 12. jún 1898
Rozloha: 299764 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: filipínske peso
Kód meny: PHP
Kurz (za 1 € dostaneš): 62.867 PHP
Medzinárodný kód krajiny: PHL/PH
Internetová doména: .ph
Predvoľba telefónneho čísla: +63

Blízke miesta do +/- 300km