Skip to content

K-Museum

V tejto opustenej budove pripomínajúcej vesmírnu loď sídli múzeum, ktoré je také nepopulárne, že jeho činnosť bola na viac ako dve desaťročia prerušená.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na konci mosta snov na strane Ariake sa nachádza jedinečná budova pripomínajúca stroskotanú vesmírnu loď. Je to jedno z najpozoruhodnejších architektonických diel Makota Sei Watanabeho, talentu, ktorý stojí za takými ikonickými budovami, ako sú Aoyama Technical College a Iidabashi Station.

Pôvodne bola navrhnutá ako jeden zo symbolov svetovej výstavy World City Expo v roku 1996, ale akcia bola zrušená. Bez výstavy sa upustilo od rozvoja a oblasť sa zmenila na prímorský park s názvom Symbol Promenade Park.

Čo sa však nachádza vo vnútri tejto vesmírnej lode? V rokoch 1997 až 2001 tu sídlilo múzeum s názvom K-Museum. Prevádzkoval ho Tokijský úrad pre prístavy a prístaviská a vystavoval v ňom systém verejných služieb v štvrti Ariake, pričom prezentoval potrubia a elektrické rozvody, ktoré zabezpečujú chod mesta. Vzhľadom na svoju trochu nudnú povahu múzeum nedokázalo prilákať návštevníkov – úprimne povedané, bolo také nepopulárne, že ho zatvorili už o štyri roky.

Teda prinajmenšom na neurčito. Oficiálne vyhlásenie K-Musea znie, že je “dočasne zatvorené”, ale jeho stav je nejasný, keďže je zatvorené oveľa dlhšie, než bolo otvorené. Možno sa jedného dňa opäť otvorí, ale dovtedy zostáva budova múzea vlastným exponátom.

K-museum

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 169.813 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km