Skip to content

Kávový palác Brazílie

V tejto majestátnej budove, kde kedysi brazílski sprostredkovatelia kávy nakupovali a predávali kávové zrná, sa dnes nachádza múzeum kávy.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na začiatku 20. storočia bola káva hlavným vývozným artiklom Brazílie a zdrojom peňazí. Kávový palác bol miestom, kde sa tieto peniaze zarábali.

V brazílskom “Paláci oficiálnej burzy kávy”, ktorý bol otvorený v roku 1914 v pobrežnom meste Santos, sa určovala cena týchto kávových zŕn. V podstate to bolo finančné centrum Brazílie, kávová verzia newyorskej burzy. Na burze sa aktívne obchodovalo až do roku 1950.

Toto bohatstvo generované kávou sa jasne odráža vo veľkoleposti budovy s prezývkou “Palác kávy”. Budova je zakončená 37 metrov vysokou vežou s hodinami, zatiaľ čo Ceres, bohyňa poľnohospodárstva, a Merkúr, boh obchodu, hľadia z oboch strán vchodu. Vo vnútri opulentnosť pokračuje prepracovaným vitrážovým stropom, intarzovanými mramorovými podlahami a stolom z dreva jacarandy v miestnosti obchodníka.

V dvojpodlažnom Múzeu kávy, ktoré sa tu nachádza, sú váhy, vrecia, degustačné stoly, fotografie a diorámy zobrazujúce predchádzajúce obdobie. Na prízemí sa nachádza kaviareň, kde môžete ochutnať kávy z celej Brazílie.

Kávový palác Brazílie

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

Brazília, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.329 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km