Skip to content

Mesto Albanoel

Opustený Santov park je to najlepšie, čo sa v tomto plánovanom kráľovstve zábavných parkov podarilo dokončiť.

Približná doba čítania: 2 minúty

Cidade Albanoel (alias Mesto Albanoel) mal byť najväčšou zábavnou atrakciou v celej Brazílii, ale smrť jeho tvorcu a nekonečné vnútorné spory spôsobili, že sa stal najväčším opusteným parkom v Brazílii.

Zábavný park

Obľúbený brazílsky politik Antonio Albano Reis koncipoval park ako obrovskú eklektickú atrakciu, ktorá mala mať viacero fantastických zón s rôznymi témami a žánrami. Rozsiahly komplex s rozlohou viac ako 38 miliónov metrov štvorcových, čo zodpovedá 460 futbalovým ihriskám, mal zahŕňať Santov park (na počesť samotného Reisa, ktorý bol vďaka svojmu zvyku každoročne sa prezliekať za Santu známy ako “Santa Claus z Quintina”), tobogany, repliku mesta zo starého Západu, koncertnú halu a dokonca aj desaťposchodovú vežu, ktorá mala evokovať slávneho Krista Vykupiteľa.

Práce na mnohých atrakciách sa začali v roku 2000, ale Reis tragicky zahynul pri automobilovej nehode len pár metrov od vstupu do parku (buď sa stal obeťou vraždy, alebo náhodnej zrážky s európskym turistom). Hoci sa začalo pracovať na mnohých prvkoch, ako je napríklad mestečko Divokého západu a niektoré tobogány, dokončený bol len Santov park. Po niekoľkých krátkych rokoch otvorenia pre verejnosť bol celý areál zatvorený a keďže Reis už nebol na čele projektu, celý areál bol ponechaný napospas skaze, keďže rodina, vláda a investori zviazali budúcnosť parku byrokraciou.

Zábavný park

Dnes je rozsiahly Cidade Albanoel opustený a dokončené atrakcie pomaly preberá hrdza a porast. Ani všetky zoznamy želaní na svete by nedokázali udržať týchto Santov v prevádzke.

Poznámka na záver

Podľa všetkého toto miesto niektorí ľudia využívajú na organizovanie airsoftových zápasov.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.913 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km