Skip to content

Theatro Municipal de São Paulo

V tomto honosnom divadle, v ktorom údajne straší, vystupovali Ella Fitzgerald, operný spevák Enrico Caruso a tanečnica Isadora Duncan.

Približná doba čítania: 2 minúty

Theatro Municipal de São Paulo alebo Mestské divadlo v São Paule sa nachádza v centre najväčšieho brazílskeho mesta. Na začiatku 20. storočia chcela elita São Paulo vybudovať divadlo, kde by mohli vystupovať najväčší umelci tej doby, od operných sopranistiek až po baletné tanečnice. Divadlo bolo a stále je jednou z hlavných architektonických a kultúrnych dominánt mesta.

Mestské divadlo São Paulo

Stavba budovy sa začala v roku 1903 a jej projekt bol do veľkej miery inšpirovaný Operou Garnier v Paríži. Architekt Ramos de Azevedo navrhol obrovské divadlo s pomocou talianskych architektov Cláudia Rossiho a Domiziana Rossiho. Divadlo bolo nakoniec otvorené o osem rokov neskôr v roku 1911 a dnes sa nachádza v centre mesta, vedľa Anhangabaú Valley.

Mestské divadlo São Paulo

V priebehu rokov na javisku Mestského divadla tancovali, spievali a hrali niektorí z najuznávanejších umelcov 20. storočia, ako napríklad Duke Ellington, Enrico Caruso, Villa-Lobos, Ella Fitzgerald, Maria Callas, Arturo Toscanini, Arthur Rubinstein, Isadora Duncan, Anna Pavlova, Nižinskij a ďalší.

Mestské divadlo São Paulo

Podobne ako mnohé iné divadlá, aj Mestské divadlo vraj vo svojich historických múroch ukrýva množstvo duchov. Niektorí zamestnanci tvrdia, že videli, ako sa samé od seba rozsvietili svetlá, počuli hrať klavír, keď nikto nebol nablízku, a zahliadli postavy pohybujúce sa v šatniach alebo na javisku, keď bolo divadlo prázdne. Mnohé z týchto nadprirodzených stretnutí sú vraj duchovia umelcov, ktorí vystupovali na javisku mestského divadla a potulujú sa po jeho priestoroch.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.552 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km