Skip to content

Viadukt Petrobras

Opustený úsek vysoko položenej cesty uprostred brazílskej džungle

Približná doba čítania: 2 minúty

Opustený viadukt Petrobras, ktorý akoby zázrakom preniesli z mestskej oblasti, sa týči z bujnej juhoamerickej džungle a je svedectvom nesprávneho riadenia vládnych výdavkov.

Viadukt Petrobras

Výstavba diaľnice Rio-Santos sa začala v 60. rokoch 20. storočia a v roku 1976 mal byť tento úsek cesty napojený na existujúcu diaľnicu. Plány sa však na poslednú chvíľu zmenili tak, že existujúca cesta bola napojená na pobrežnú trasu a novovybudovaný, ale nikdy nepoužívaný viadukt bol jednoducho zrušený. Vyše 40 metrov vysoká a 300 metrov dlhá vyvýšená cestná komunikácia obsahuje tunely, oporné múry a masívne betónové základy, ktoré pomaly preberá okolitá vegetácia.

Viaduto abandonado na Estrada da Petrobrás

Hoci sa opustený stavebný projekt Petrobras v tom čase zdal byť zbytočný, v súčasnosti je obľúbenou turistickou atrakciou pre cestovateľov, ktorí sa chcú venovať zlaňovaniu a bungee jumpingu. K opustenému viaduktu Petrobras sa dá dostať zo štvrte Salesopolis Caragua v Porto Novo po úzkej poľnej ceste, ale k stavbe sa treba na posledný úsek dostať pešo alebo na motorke.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.552 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km