Skip to content

La Tante DC-10

Toto vyradené dopravné lietadlo je teraz reštauráciou s radmi sedadiel a obsluhou.

Približná doba čítania: 3 minúty

Do osobného lietadla McDonnell Douglas DC-10 zaparkovaného na ceste Airport Road môže nastúpiť ktokoľvek. Lietadlo stojí na ceste na medzinárodné letisko Kotoka v Accre, hlavnom meste Ghany, ale nikam vás neodvezie. Jedlo má však ďaleko od tácky plnej sklamania, ktorú si väčšina cestujúcich zvykne vyberať na palube lietadla.

La Tante DC 10

Toto lietadlo, dnes známe ako La Tante DC-10, kedysi prevádzkovala spoločnosť Ghana Airways na letoch do Európy a Spojených štátov. V roku 2005 skončilo DC-10 skonfiškované na londýnskom letisku Heathrow v dôsledku nezaplatených dlhov spoločnosti.

Takmer o desať rokov neskôr sa istá spoločnosť stala partnerom spoločnosti Ghana Airports Company Limited, aby vyradené lietadlo premenila na reštauráciu. Dnes si zvedaví návštevníci aj obyvatelia môžu vychutnať jedinečné stravovacie služby, ktoré poskytuje personál v uniformách letušiek. Zákazníci nastupujú na palubu rovnako ako na prevádzkové lietadlo, a to po krytom schodisku. Pre niektorých je to prvý pohľad do vnútra lietadla.

La Tante DC 10

Nový manažment lietadla znížil kapacitu z 380 na 118 miest, čím uvoľnil priestor pre širšie uličky a jedálenské stoly. Sedadlá prvej triedy ozdobené sviatočnými vankúšmi slúžia ako čakáreň a barové sedenie, zatiaľ čo v ekonomickej časti sa nachádza jedálenská miestnosť, ktorú tvoria stoly s radmi sedadiel lietadla oproti sebe.

Ponuka jedálneho lístka zahŕňa širokú škálu jedál tradičnej kuchyne, ako aj medzinárodných jedál. Zahraničné jedlá, ako sú špagety a sendviče, zaberajú jednu časť jedálneho lístka, ale stránka „Proud to be Ghanian“ ponúka hosťom výber autentických kulinárskych špecialít krajiny. Nenechajte si ujsť miestne špeciality, ako je polievka z palmových orechov, grilovaná tilapia a dusené záhradné vajcia.

Ghana ponúka ďalšie miesta

La Tante DC-10

Ghana - Krátke info

Miestny názov: Ghana
Hlavné mesto: Akkra
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 6. marec 1957
Rozloha: 239567 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: cedi
Kód meny: GHS
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR GHS
Medzinárodný kód krajiny: GHA/GH
Internetová doména: .gh
Predvoľba telefónneho čísla: +233

Blízke miesta do +/- 300km