Skip to content

Mawaki Site

Miesto tisícročného pravekého osídlenia s rekonštruovaným dreveným kruhom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Lokalita Mawaki na polostrove Noto v prefektúre Ishikawa bola nepretržite obývaná viac ako štyri tisícročia pred 6 000 až 2 300 rokmi a je svedkom úsvitu a súmraku prehistorického obdobia Jōmon v Japonsku.

Lokalita Mawaki, ktorá bola objavená v rokoch 1982 – 1983 počas prieskumu pred výstavbou kanála, obsahuje niekoľko stredovekých schránok, hromadných hrobov a pozostatky dreveného kruhu pozostávajúceho z 10 gaštanových stĺpov, ktorý bol odvtedy na lokalite zrekonštruovaný.

Medzi rozmanité nálezy z lokality patrí nespočetné množstvo hlinených nádob, terakotových ikon a telesných pozostatkov, najmä kostí stoviek delfínov, ktoré zrejme lovili obyvatelia Jōmonu v Mawaki. Archeologické nálezy naznačujú, že sa delfínmi nielen živili, ale kosti používali aj na výrobu nástrojov a dokonca s nimi obchodovali s kmeňmi z iných osád.

Ďalším fascinujúcim artefaktom vyzdvihnutým z lokality Mawaki je fragment starobylej hlinenej masky, najstaršej známej svojho druhu v Japonsku, ktorá sa pravdepodobne kedysi používala pri šamanských rituáloch na odohnanie zla.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 169.813 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km