Hrad Matsumoto

Tento historický hrad je jedným z najstarších a najpôsobivejších v celom Japonsku.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Hrad Matsumoto, pôvodne známy ako hrad Fukashi, bol postavený v roku 1500 počas obdobia Eisho v Japonsku. V súčasnosti je najstarším šesťposchodovým hradom v Japonsku. Vďaka svojej malebnej polohe na pozadí japonských Álp sa stáva čoraz obľúbenejším cieľom návštev v tejto časti krajiny.

Matsumoto-jō Castle

Matsumoto sa nachádza v japonskej prefektúre Nagano a hrad má veľký význam v historickom rozvoji krajiny. Je známy ako hirajiro, čo je názov pre hrad strategicky postavený na rovine, a nie na kopci alebo hore.

Hrad Matsumoto je jedným z piatich hradov označených za národný poklad Japonska a je obklopený rozkvitnutými čerešňami. Drevený interiér umožňuje návštevníkom predstaviť si, aký bol život tých, ktorí obývali toto opevnené miesto.

K prvkom vo vnútri hradu patria otvory, ktorými sa zhadzovali veľké kamene na útočiacich nepriateľov, otvory pre lukostrelcov a veľká vyhliadková plošina na vrchole, ktorá poskytuje dokonalý výhľad na okolie. Hrad je obklopený vodnou priekopou, v ktorej žijú miestne ryby koi.

Matsumoto-jō Castle

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”JPY”] JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81