Skip to content

Opičí park Jigokudani

Kúpele opíc v horúcich prameňoch uprostred pekelného údolia

Približná doba čítania: 2 minúty

Názov Jigokudani, ktorý znamená “pekelné údolie”, je miestom so strašidelným bublajúcim horúcim prameňom, v drsnom podnebí so zasneženou okolitou krajinou. Sneh pokrýva zem viac ako štyri mesiace v roku a údolie je lemované členitými útesmi, týčiacimi sa až do výšky 770 metrov.

Park je najznámejší pre svoju populáciu japonských makakov, známych tiež ako snežné opice, najsevernejšie žijúce primáty (okrem človeka).

Opičí park Jigokudani

Niekedy na začiatku 60. rokov sa tieto šikovné postavičky rozhodli vyskúšať vody prírodných horúcich prameňov a odvtedy každú zimu zostupujú z lesa, aby sa zahriali vo svojom parnom objave. Niektoré z horúcich prameňov dokonca dosahujú teploty nad 50 °C, čo je ideálne miesto na zohrievanie opíc spolu s návštevníkmi regiónu.

Opičí park Jigokudani

Aj keď to technicky nie je náboženské miesto, sú snežné opice populárne v japonských bájkach a sú považované za poslov šintoistických horských bohov. Región je síce vzdialený, niet pochýb o tom, že vidieť opice v parnom kúpeli je pravdepodobne sám o sebe surrealistický a duchovný zážitok.

Opice sa kŕmia ráno a hneď potom sa idú kúpať do termálnych prameňov. Poobede sa už odoberú do lesa. Preto je výhodné prísť hneď ráno. A samozrejme zima je najlepší čas na návštevu, keď je všetko pokryté snehom.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 164.168 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km