Skip to content

Múzeum námorníctva, letectva a vesmíru USS Hornet

Táto lietadlová loď, ktorá slúžila v druhej svetovej vojne a vyzdvihovala astronautov z programu Apollo, bola premenená na múzeum s výhľadom na záliv v San Franciscu.

Približná doba čítania: 2 minúty

Z tejto lietadlovej lode z druhej svetovej vojny sa stalo múzeum, ktoré trvalo kotví na najjužnejšom móle bývalej námornej leteckej stanice Alameda. Návštevníci môžu vidieť, ako posádka jedla, stolovala, žila, spala a pracovala počas svojho pôsobenia na palube tejto lode.

Múzeum je umiestnené v lietadlovej lodi USS Hornet, ktorá bola počas druhej svetovej vojny súčasťou útočných síl amerického námorníctva v Tichomorí. Loď bola vyradená z prevádzky v roku 1970 a premenená na múzeum, ktoré bolo prvýkrát otvorené v roku 1998.

Návštevníci si môžu prezrieť leteckú palubu, hangárovú palubu a prvú palubu v rámci samostatných prehliadok alebo sa môžu zúčastniť na prehliadke vedenej docentom, ktorý ich prevedie navigačnými a riadiacimi priestormi lode, ako aj technických priestorov v podpalubí, v ktorých sa nachádzajú dve zo štyroch lodných pohonných turbín.

Okrem samotnej historickej lode sú tu vystavené historické vojenské lietadlá, ako aj niekoľko kusov z misií NASA Apollo. Hornet slúžil ako hlavná záchranná loď pre Apollo 11, ktorá vyzdvihla astronautov Neila Armstronga, Buzza Aldrina a Michaela Collinsa z miesta ich dopadu v Tichom oceáne.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.086 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1