Skip to content

Origami v záhrade

Obrovské sochy origami zasadené do púštnej scenérie lákajú vodičov z diaľnice.

Približná doba čítania: 2 minúty

Keď pôjdeš po diaľnici 14 južne od Santa Fe možno ťa prekvapí, keď uvidíš niekoľko munemntálnych objektov, ktoré sa nevysvetliteľne tak náhle zjavia. Ak sa rozhodneš odbočiť na poľnú cestu, ktorá umožňuje prístup k tejto zvláštnej anomálii, budeš privítaný výraznou sochou v tvare krásne zeleného veľmi detailne prepracovaného lista. Vitaj v Origami záhrade.

Origami v záhrade, ktorú vytvorili umelci Kevin a Jennifer Box, je kolekciou sôch, ktoré zachytávajú textúru, krehkosť a nestálosť malých papierových predmetov v nadmerne veľkých kovových prevedeniach. Juxtapozície ľahkých, poskladaných tvarov z ťažkých, pevných materiálov je rovnako presvedčivá ako kontrast medzi týmito ostrými ľudskými konštrukciami a ich prašným púštnym prostredím.

Origami žeriavy, člny, zvieratá a papierové lietadlá, to sú len niektoré z vystavených sôch. Pri bráne ťa hneď privíta veľká socha “Kameň-Papier-Nožnice”, ktorá šikovne evokuje hry s priateľmi. Centrum ukazuje aj plechy, ktoré vyzerajú ako papier, na ktorých je načrtnuté, kde by boli záhyby v skutočnom origami, čo demonštruje, že umelec skutočne rozumie origami. Tvorcovia spolupracovali aj s niektorými z najznámejších umelcov origami na svete, aby vytvorili túto záhradu.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.065 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km