Skip to content

Palác troch sestier

Tu sa nachádza legenda o troch sestrách, ktoré milovali toho istého námorníka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Legenda o troch sestrách je pútavý starodávny príbeh, ktorý pochádza z oblasti Kotorského zálivu v Čiernej Hore. Rozpráva príbeh troch sestier, ktoré sa všetky zamilujú do toho istého námorníka, pričom ich láska nie je opätovaná. Tento povestný príbeh sa v okolí zálivu odovzdáva z generácie na generáciu už celé stáročia a má korene v Prčanj, mestečku neďaleko Kotoru.

Palác troch sestier

Legenda o troch sestrách žije ďalej v paláci Tre Sorelle, stredovekej budove postavenej v 15. storočí. Predpokladá sa, že kedysi bola letným sídlom šľachtickej rodiny obchodníkov Buca z Kotoru.

Palác s tromi identickými gotickými oknami bol predmetom štúdia a fascinácie mnohých súčasných autorov, ktorí sa venovali legende aj architektonickému významu budovy.

Jedným z pozoruhodných diel ovplyvnených touto legendou je ako doplnok k budove rovnomenná divadelná hra, ktorú napísal Stevan Koprivica a režíroval známy Milan Karadžič. Legenda o Tre Sorelle má osobitné miesto ako jedna z mnohých legiend Čiernej Hory, uznaná a chránená pre svoj kultúrny význam.

Palata Tre Sorelle

Čierna Hora ponúka ďalšie miesta

Čierna Hora - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Црна Гора
Hlavné mesto: Podgorica
Úradné jazyky: čiernohorčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 3. júna 2006
Rozloha: 14026 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ME
Internetová doména: .me
Predvoľba telefónneho čísla: +382

Blízke miesta do +/- 300km