Skip to content

Great Isaac Cay

Na Great Isaac Cay, malinkom ostrovčeku 32 kilometrov od Bimini, zabliká každých 15 sekúnd svetlo. To prichádza z 46 metrového majáku, ktorý ma už svoje najlepšie dni za sebou. Biele steny sú fľakaté a okolité budovy sa rozpadávajú. Hoci svetlo bliká dodnes, maják bol opustený už v roku 1969.

Maják Great Isaac Cay vznikol ako stavba pre Londýnsku výstavu v roku 1851. V roku 1859 začal slúžiť lodiam plávajúcim cez prieplav Northwest Providence.

Posádka majáku žila na ostrove až do roku 1969. ledy bolo 4. augusta zistené, že členovia posádky sú nezvestní. Vzhľadom k tomu, že sa regiónom o dva dni skôr prehnal hurikán Anna, je pravdepodobné, že sa všetci utopili. Po ich zmiznutí bol maják zautomatizovaný a jeho svetlo je dodnes vidieť v diaľke až 23 námorných míľ.

Hoci je ostrov prístupný, prvých pár schodov chýba a budovy sú zamknuté.

Miestna legenda pochádzajúca z 19. storočia hovorí, že u ostrovčeka ešte pred postavením majáku stroskotala loď, na ktorej zomreli všetci okrem jedného nemluvňaťa. Ľudia tvrdia, že jeho matka, známa ako Šedá dáma, sa dodnes potuluje po ostrove a jej plač za úplnku pretína ticho noci.

Ostrovček je prístupný len loďou. Výlet si môžeš dohovoriť na ostrove North Bimini.

Great Isaac Cay
26.0433584588,-79.1
Stiahni si KML súbor
Bahamy - Krátke info

Bahamas
Miestny názov: Bahamas
Hlavné mesto: Nassau
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 10. júla 1973
Rozloha: 13878 km²
Mena: bahamský dolár
Kód meny: BSD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.12 BSD
Medzinárodný kód krajiny: BHS
Internetová doména: .bs
Predvoľba telefónneho čísla: +1242

Blízke miesta do +/- 300km