Kaňon Sulak – skryté hlbiny v Dagestane

Napriek tomu, že kaňon Sulak nie je veľmi dobre známy mimo Ruska, je to jedno z najkrajších miest v krajine a určite stojí za návštevu

Približná doba čítania: [cas_citania]

Západne od mesta Machačkala v ruskom regióne Dagestan sa nachádza jeden z najpozoruhodnejších a najhlbších kaňonov na svete. Kaňon Sulak, prezývaný Veľký kaňon severného Kaukazu, je v skutočnosti o 60 metrov hlbší ako jeho slávnejší ekvivalent v Arizone v USA.

Kaňon v Kaukaze

Jedným z najzaujímavejších faktov o kaňone Sulak je jeho vek, ktorý sa odhaduje na približne 5 až 6 miliónov rokov. Vznikol v dôsledku pohybu zemských dosiek a erózie, ktorá postupne vytvorila jeho charakteristický tvar. V kaňone sa nachádza množstvo vodopádov, jazeriek a riečok, ktoré sú obklopené strmými skalami a útesmi. Tieto skalné formácie sú tiež domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre tuto oblasť.

Jeho výnimočnosť však spočíva nielen v jeho veľkosti. Nádherná tyrkysová farba rieky Sulak, ktorá ním preteká, neodolateľne kontrastuje so strmými a hrozivými útesmi, ktoré ho obklopujú, a výsledok je úchvatne krásny.

Návšteva kaňonu Sulak nie je pre slabé povahy. Tí, ktorí sa vydajú do blízkosti útesov, zistia, že tam chýbajú napríklad zábradlia, a silný vietor môže spôsobiť mimoriadne nebezpečnú cestu.

Miernejšou možnosťou je zúčastniť sa na niektorom z organizovaných výletov loďou, kde si budete môcť pozrieť nádherné okolie z hĺbky 1920 metrov a v tichosti sa pokochať jednou z najkrajších prírodných zaujímavostí krajiny.

Kaňon v Kaukaze

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”RUB”] RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km