Skip to content

Librairie des Colonnes

Toto tangerské kníhkupectvo navštevovali spisovatelia ako Paul Bowles, William Burroughs a Samuel Beckett.

Približná doba čítania: 2 minúty

Librairie des Colonnes, ktoré sa nachádza v Tangeri v Maroku, má významné miesto v literárnej a kultúrnej histórii mesta. Bolo založené v roku 1949 a stalo sa kultovým kníhkupectvom a centrom intelektuálov, spisovateľov a umelcov.

Librairie Des Colonnes

Jedným z najdôležitejších elementov Librairie des Colonnes je jeho historický význam. Počas celej svojej existencie slúžilo kníhkupectvo ako miesto stretnutí renomovaných spisovateľov a mysliteľov z celého sveta. Usporadúvalo literárne stretnutia, prezentácie kníh a diskusie, čím podporovalo intelektuálnu výmenu a propagovalo lásku k literatúre.

Kníhkupectvo ponúka rozmanitú zbierku. Regály sú plné diel vo viacerých jazykoch vrátane francúzštiny, angličtiny, arabčiny a španielčiny. Librairie des Colonnes ponúka širokú škálu literárnych pokladov pre čitateľov všetkých oblastí záujmu – od klasickej literatúry po súčasné romány, od básnických zbierok po filozofické traktáty.

Librairie Des Colonnes

Pozoruhodnou charakteristikou kníhkupectva je aj samotná budova. Svojou očarujúcou architektúrou, príjemnou atmosférou a útulnými čitateľskými kútikmi vytvára jedinečnú atmosféru, ktorá priťahuje miestnych obyvateľov aj turistov. Kníhkupectvu Librairie des Colonnes sa podarilo zachovať si svoj nostalgický šarm a zároveň sa prispôsobiť modernej dobe, a to vďaka integrácii digitálnych platforiem a online predaja.

Okrem toho toto kníhkupectvo zohráva dôležitú úlohu pri propagácii marockej literatúry a podpore miestnych autorov. Slúžilo ako priestor pre začínajúcich spisovateľov na prezentáciu ich diel a kontakt s čitateľmi. Organizovaním literárnych podujatí a autogramiád prispela Librairie des Colonnes k rastu a uznaniu marockej literatúry v národnom i medzinárodnom meradle.

Librairie Des Colonnes

Maroko ponúka ďalšie miesta

Maroko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): 10.685 MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do +/- 300km