Skip to content

Múzeum diablov

Neustále sa rozširujúca zbierka diablov v umení. 

Približná doba čítania: 2 minúty

Pozor na turistov, ktorí chcú uzavrieť jedinečnú dohodu: Chcú všetky pozemské rozkoše, ktoré človek pozná? Majú dušu? Alebo si túžia zachovať spomínanú dušu? Ak nie, zastavte sa v Žmuidzinavičovom múzeu, kde vám vyše 3 000 výkladov diabla môže splniť aj tie najodvážnejšie sny.

Velnių muziejus

To, čo sa začalo ako malá zbierka v súkromnom dome litovského umelca Antanasa Žmuidzinavičiusa, rozkvitlo do multištruktúrneho zhromaždenia pánov podsvetia. Dnes sa v múzeu nachádza viac ako 3 000 diel zobrazujúcich diabla. Väčšinu diel tvoria sochy, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov vrátane dreva, skla, keramiky a papiera.

Od roku 1982, keď sa múzeum prvýkrát rozšírilo, sa do Litvy dostala záplava čertov z celého sveta vrátane masiek, čarodejníc a iných mytologických postáv. Jedným zo zvláštnejších kúskov, ktoré sa v múzeu nachádzajú, je socha Hitlera a Stalina, ktorí poskakujú po mieste posiatom ľudskými kosťami.

Hoci sa zbierka začala zameriavať na výtvarné zobrazenia satana, presunula sa aj do oblasti suvenírov a mnohé predmety, ktoré sa teraz nachádzajú v Múzeu čertov, zanechali návštevníci ako dar. Vstupné do múzea je približne 3 USD, čo je v porovnaní s vašou dušou mizivá suma.

Litva ponúka ďalšie miesta

Litva - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Lietuva
Hlavné mesto: Vilnius
Úradné jazyky: litovčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 16. február 1918
Rozloha: 65300 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: LTU/LT
Internetová doména: .lt
Predvoľba telefónneho čísla: +370

Blízke miesta do +/- 300km