Skip to content

Múzeum svetelnej lode Portsmouth

Svetelná loď sa zmenila na múzeum, ktoré je vybavené artefaktmi z minulosti plavidla, ktoré bolo súčasťou americkej služby majákov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Svetelná loď Portsmouth (LV-101) bola postavená v roku 1915 a do roka bola zaradená do služby ako súčasť United States Lighthouse Service, predchodcu americkej pobrežnej stráže. Loď postavená vo Wilmingtone v štáte Delaware je dlhá 102 stôp, má 25 stôp široký nosník a výtlak 360 ton.

Lightship Portsmouth

Svetelné lode slúžili ako plávajúce majáky od apríla 1820 do marca 1985 na miestach, kde nebolo možné alebo praktické postaviť bežné majáky. Celkovo bolo postavených 179 svetelných lodí, ktoré slúžili 116 staniciam v Tichom a Atlantickom oceáne a na Veľkých jazerách. Dnes ich existuje menej ako 20.

Lightship Portsmouth

Prvou úlohou svetelnej lode Portsmouth bola v roku 1916 lokalita Smith Island Shoals, Cape Charles, Virginia. Ďalšou bola stanica Overfalls v Delaware Bay, kde zostala od roku 1926 do roku 1951, keď bola pridelená na Stonehorse Shoals.

Jej posledným pôsobiskom bol Cross Rip, juhozápadne od Stonehorse v roku 1963. Z prevádzky bola vyradená v roku 1964 po poruche na ceste do Bostonu, po ktorej bola odtiahnutá z Nantucketu do Portsmouthu. Nasledujúce tri roky bola loď opravovaná a potom sa z nej stalo múzeum.

Lightship Portsmouth

V roku 1989 bola loď vyhlásená za národnú historickú pamiatku a v súčasnosti funguje ako múzeum, ktorého cieľom je oboznámiť návštevníkov s históriou svetelných lodí a so životom námorníkov, ktorí na nich slúžili.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.066 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km