Skip to content

Náhrobný dom

Dom postavený z mramorových náhrobných kameňov z hrobov 2 200 vojakov Únie pochovaných na cintoríne vo Virgínii.

Približná doba čítania: 2 minúty

Aj keď to môže vyzerať ako typický kamenný dom, jeho založenie má morbídny pôvod. Budova bola postavená v roku 1934 z dolnej polovice vládou vydaných mramorových náhrobkov, ktoré predtým boli časťou hrobov vojakov Únie na cintoríne Poplar Lawn.

Tombstone House, Virginia

Všetci vojaci zahynuli pri obliehaní Petersburgu, ktoré na konci občianskej vojny trvalo deväť mesiacov. Nakoniec ich pochovali na cintoríne Poplar Lawn. Po zhnití ich pôvodných drevených krížov vláda nainštalovala na ich miesto zvislé mramorové náhrobné kamene.

Počas veľkej hospodárskej krízy však údržba cintorína a náhrobných kameňov utrpela kvôli obmedzenému financovaniu. Mesto sa rozhodlo náhrobné kamene rozrezať na polovicu a vrchné časti, na ktorých boli vyryté informácie o vojakoch, položiť na zem, aby už nestáli vzpriamene. Tieto provizórne ploché hroby ušetrili peniaze za náklady na kosenie a údržbu.

Tombstone House, Virginia

Spodná časť 2 200 náhrobných kameňov sa potom predala za neskutočných 45 dolárov. Ich nový majiteľ Oswald Young pomocou nich postavil svoj dom, komín a chodník. V lete to môže byť príjemné, ale počas Halloweenu to nemusia byť tie najpríťažlivejšie dvere, na ktoré treba zaklopať.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.065 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km