Skip to content

Poľnohospodárske múzeum v Káhire

V paláci bolo postavené obrovské múzeum poľnohospodárstva, ale nájdeš tu aj dosť podivné bizarnosti.

Približná doba čítania: 2 minúty

Káhirské poľnohospodárske múzeum bolo založené v 30. rokoch 20. storočia v bývalom paláci pre princezné a od svojho otvorenia sa takmer nezmenilo. Múzeum ponúka podivnú zbierku zaprášených, vyblednutých exponátov od realistických modelov kožných chorôb až po voskovú repliku kebabu v oddelení “Egyptské pokrmy”.

Jedna z výstavných hál je zasvätená pečeniu tradičného egyptského pečiva. Exponáty tu tvoria pece od tých najstarších až po moderné, stroj na čistenie obilia, model pekárne a vitríny plné pita chlebov a tradičného pečiva feteer meshaltet.

V oddelení prírodnej histórie sa prejdeš medzi zbierkami hmyzu a motýľov, vypchatými vtákmi, koňmi, kravami, levhartami a levom (ten bude možno ležať na zemi, pretože nemá príliš pevné nohy). Na konci si ešte prehliadneš diorámatu zobrazujúcu tradičnú svadbu, tržnicu, sad, a “zariadenie na sušenie zemiakov a fazule”.

Niektoré časti múzea sú uzavrené kvôli údajnej renovácii, pokiaľ však strážnym podstrčíš menšie sprepitné, je dosť možné, že sa niektoré z týchto dverí otvoria.

Egypt ponúka ďalšie miesta

Egypt - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: مصر‎
Hlavné mesto: Káhira, Egypt
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 28. február 1922
Rozloha: 1010408 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: egyptská libra
Kód meny: EGP
Kurz (za 1 € dostaneš): 51.762 EGP
Medzinárodný kód krajiny: EGY/EG
Internetová doména: .eg
Predvoľba telefónneho čísla: +20

Blízke miesta do +/- 300km