Skip to content

Vigamus – videoherné múzeum

Videohry sú vlastne umeleckým dielom, a preto už existuje vo svete niekoľko ich múzeí. Čo trochu zamrzí a zistíš že si už starý,, že sú tu hry, ktoré si hrával ako dieťa.

Približná doba čítania: 2 minúty

Prvé talianske múzeum videohier bolo otvorené len v roku 2012. Nájdeš tu stovky stovky exemplárov: od starodávnej Magnavox Odyssey, prvej konzoly na svete, až po okuliare pre virtuálnu realitu. V množstve sál si môžeš vyskúšať tisíce hier na rôznych zariadeniach a plagát, až si uvedomíš, že hry tvojho detstva sú teraz exemplármi v múzeu.

Medzi exponátmi je jedna mimoriadne zaujímavá, je to hra, ktorú firma Atari zakopala v púšti. V roku 1983 videoherný priemysel zažil svoj prvý krach a jedna hra sa stala symbolom tejto krízy: E.T. Mimozemšťan na Atari 2600. Hra bola tak zlá, že Atari zakopala tisíce nepredaných kópii v púšti v Novom Mexiku. Dlho táto historka bola len mestskou legendou, ale v roku 2014 chcel mať istý Mike Burns istotu, a tak najal tím, ktorý mali v púšti kopať. Nakoniec naozaj vykopali kazety, ktoré tam boli už 30 rokov. V tomto múzeu nájdeš relikviu z tejto neuveriteľnej epizódy z dejín videohier. O objave pochovaných hier bol natočený i dokumentárny film Atari: Game Over.

Taliansko ponúka ďalšie miesta

Taliansko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do +/- 300km