Skip to content

Cablebús Line 1

Táto vyhliadková jazda lanovkou sa vznáša 30 metrov nad Mexico City.

Približná doba čítania: 2 minúty

Od svojho spustenia v roku 2021 prilákal Cablebús turistov do oblasti, ktorá dlho slúžila len miestnym obyvateľom. Teraz sem prichádzajú turisti z celého sveta, aby si vyskúšali tento jedinečný spôsob dopravy a pozreli si veľkolepé mesto z vtáčej perspektívy.

Cablebús Line 1

Pôsobivá panoramatická jazda lanovkou prepravuje cestujúcich cez pozoruhodnú mestskú scenériu – skutočný pôžitok pre zmysly a zaslúžený oddych pre vašu peňaženku.

Cablebús sa tiahne viac ako päť míľ a má šesť staníc s gondolami, ktoré môžu prepraviť až 10 cestujúcich. Tieto gondoly sa jemne kĺžu vo výške 30 metrov. Rôznofarebné casitas (malé domčeky alebo budovy) a okolité hory vytvárajú úžasnú kulisu. Jazda z jedného konca trate na druhý trvá niečo vyše 30 minút.

Gondoly sú natreté pestrými farbami. Samotné stanice sú nádherne navrhnuté a vyzdobené a prezentujú bohaté kultúrne dedičstvo oblastí, ktorým slúži.

Cablebús Line 1

Cablebús má významný vplyv na miestne komunity, ktorým slúži, pretože poskytuje obyvateľom dostupnú možnosť dopravy. Spája ich s ich pracoviskami, školami a zdravotníckymi zariadeniami. Pred vybudovaním systému lanoviek sa obyvatelia museli spoliehať na autobusy a autá, aby prekonali prudký terén medzi Indios Verdes a Cuautepec. To malo často za následok dlhý čas dochádzania do práce, nespoľahlivú dopravu a veľké dopravné zápchy. Systém lanoviek poskytol veľmi potrebnú alternatívu, ktorá je rýchla, efektívna a dostupná. Pomohol tiež znížiť znečistenie ovzdušia a dopravné zápchy v oblasti, čím sa mesto stalo udržateľnejším a príjemnejším miestom na život.

Cablebús Line 1

Mexiko ponúka ďalšie miesta

Mexiko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: México
Hlavné mesto: Mexico City
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 27. september 1821
Rozloha: 1972550 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: peso
Kód meny: MXN
Kurz (za 1 € dostaneš): 19.816 MXN
Medzinárodný kód krajiny: MX/MEX
Internetová doména: .mx
Predvoľba telefónneho čísla: +52

Blízke miesta do +/- 300km