Skip to content

Karmelské bunkre: Najlepší výhľad na Barcelonu

Toto opustené a odľahlé miesto je bývalou protilietadlovou obranou Barcelony. A práve odtiaľto máš nádherný výhľad na celé mesto.

Približná doba čítania: 2 minúty

Každý, kto chce mať neuveriteľný pohľad z katalánskej Barcelony z vtáčej perspektívy, nemusí hľadať nič iné, ako ruiny Bunkers del Carmel na kopci.

Protilietadlové opevnenie postavené v roku 1938, počas španielskej občianskej vojny, boli bunkre na vrchole kopca Turó de la Rovira umiestnené tak, aby mali pod dohľadom celé mesto. Namontované veľké 105mm delá boli umiestnené na betónový ochranný val a pomáhali chrániť Barcelonu pred ďalším bombardovaním.

Po vojne boli delá odstránené a bunkre nechali jednoducho tak. Bunkers del Carmel sa zmenili prirodzene na squatterskú osadu s názvom Els Canons. Tieto “chatrče” boli rok pred konaním olympijských hier v roku 1992 zničené. Výhľad z miesta bol napriek tomu príliš nádherný, aby zostal dlho zanedbávaný, a nakoniec sa staré bunkre stali vyhľadávanými, i keď ako trochu vzdialené miesto, kam si môžeš zájsť v historickom meste.

Karmelské bunkre

V roku 2000, keď popularita tohto miesta rástla, boli bunkre rekonštruované, pretože úradníci chceli, aby miesto bolo atraktívnejšie pre turistov, ako aj zviditeľniť starodávne iberské osídlenie, ktoré je tiež neďaleko. Predtým tajné miesto ,teraz pravidelne víta návštevníkov, aj keď je trochu odľahlé. Určite je to lepšia alternatíva ako preplnený Park Guell z ktorého je to približne 1.5km peši.

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34

Blízke miesta do +/- 300km