Skip to content

Rybárske domy v Ine

V tomto rybárskom mestečku nájdete jedinečné tradičné domy. Oblasť prezývajú aj ako "japonské Benátky".

Približná doba čítania: 2 minúty

Kjóto, historické hlavné mesto Japonska v rokoch 794 až 1869, je známe svojou krásnou prírodou. Málo návštevníkov však cestuje na sever prefektúry, kde sa otvára záliv Wakasa a Japonské more. Tu sa nachádza aj menší záliv s názvom Ine Bay, ako aj rovnomenná rybárska osada.

Toto mestečko je pozoruhodné svojím štatútom národne klasifikovanej významnej oblasti ochrany skupín tradičných stavieb a je celkom ľahké pochopiť dôvod, prečo sa tak stalo. Pozdĺž zálivu sa nachádza viac ako 200 rybárskych domov nazývaných funaya, z ktorých sa niektoré zachovali z obdobia polovice obdobia Edo.

Rybárske domy v Ine

Pohľad na ne, často nazývané “japonské Benátky”, je jednoducho výnimočný – staré drevené domy splývajú s priezračným, modrozeleným morom, v ktorom sa odrážajú hory za nimi. Jedinečná architektúra tohto mesta je do veľkej miery spôsobená jeho geografickou polohou.

Rybárske domy v Ine

Hoci mnohé z rybárskych domov naďalej obývajú miestni obyvatelia, viac ako tucet z nich bolo zrekonštruovaných na penzióny a niekoľko ďalších je možné navštíviť.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 163.678 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km