Skip to content

Tábor Whiskey Creek

Zachovalý tábor pastierov oviec sa dnes nachádza v srdci divočiny Granite Chief v pohorí Sierra Nevada.

Približná doba čítania: 2 minúty

Jednou zo základných hospodárskych činností v rozvoji západného pohraničia bol chov dobytka, ktorý je dôležitý aj dnes. Začiatkom 20. storočia vzrástol význam chovu oviec a poskytol príležitosti baskickým pastierom, ktorí v značnom počte prichádzali na Západ. Títo ľudia, pochádzajúci z Pyrenejí medzi Francúzskom a Španielskom, ktorí hovoria jazykom, ktorý nie je príbuzný žiadnemu inému, boli známi svojimi skúsenosťami v chove oviec.

Whisky Creek

Na začiatku 20. storočia tu Baskovia založili ovčiarsky tábor a začiatkom 50. rokov 20. storočia boli postavené súčasné stavby. Patrí k nim poschodová budova, sklad a pec na chlieb, ktorá bola postavená ako samostatná voľne stojaca murovaná stavba. Takéto pece boli v baskickej komunite bežné.

Whisky Creek

Lokalita sa v súčasnosti nachádza v oblasti Granite Chief Wilderness Area, ktorá bola vyhlásená v roku 1984, a budovy boli pôvodne určené na zbúranie ako nevhodné v divočine. Našťastie, tábor bol potom vyhlásený za historickú lokalitu a stavby sú teraz zachované na tomto území. Začiatkom roku 2000 boli skutočne zrekonštruované. Tábor Whiskey Creek je teraz jedným z mála zachovaných neporušených táborov baskických oviec.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km