Skip to content

Figuríny predávajúce ryby v meste Tsovagyugh

Muži a špeciálni asistenti stoja pri ceste a predávajú denný úlovok v tejto dedine na brehu jazera.

Približná doba čítania: 2 minúty

Už dlho, čo si kto pamätá, stoja muži pri diaľnici, ktorá vedie cez dedinu Tsovagyugh, s rozpaženými rukami na znak toho, že predávajú ryby. Ryby sa lovia v neďalekom jazere Sevan, obrovskom sladkovodnom jazere v nadmorskej výške 1 900 metrov. Okoloidúci sa zastavujú, aby si pozreli ryby a ceny, a občas si so sebou pri ceste po diaľnici odnesú malý rybací suvenír z jazera. V ponuke sú zvyčajne pstruhy, síhy a kraby.

ishkhan

Keď sa počasie stane neznesiteľne chladným, predajcovia rýb z Tsovagyughu vymysleli dômyselné riešenie, aby mohli pokračovať vo svojom obchode. Keď sa ľudia schovajú v blízkosti, ich miesto pri diaľnici zaujmú profesionálne vyzerajúce figuríny. Niektoré z nich sú oblečené v kostýmoch, ruky majú roztiahnuté rovnako ako ich ľudské náprotivky. Jedna z týchto figurín bola dokonca spozorovaná oblečená v kostýme Santa Clausa.

ishkhan

Miestna vláda z času na čas vydáva zákaz rybolovu v jazere Sevan, aby vyriešila obavy z nadmerného rybolovu, najmä sevanských pstruhov. Miestni rybári, ktorí sa dlhodobo živia rybolovom v jazere, proti týmto zákazom protestujú a obchod s rybami pri cestách pokračuje s občasnou asistenciou predavača figurín.

ishkhan

Pri jazde po diaľnici M4 popri brehu jazera Sevan z juhu smerom na Dilijan je dosť veľká koncentrácia predajcov rýb. Posledného predajcu nájdete tesne pred mestom Tsovagyugh.

Arménsko ponúka ďalšie miesta

Figuríny predávajúce ryby v meste Tsovagyugh

Arménsko - Krátke info

Miestny názov: Հայք
Hlavné mesto: Jerevan
Úradné jazyky: arménčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 29743 km²
Časové pásmo: UTC +4:00
Mena: arménsky dram
Kód meny: AMD
Kurz (za 1 € dostaneš): 408.135 AMD
Medzinárodný kód krajiny: ARM/AM
Internetová doména: .am
Predvoľba telefónneho čísla: +374

Blízke miesta do +/- 300km