Skip to content

Tateishi Burger z automatu

V tejto zapadnutej pekárni vydáva hamburgery a sendviče pôvabný domáci automat.

Približná doba čítania: 3 minúty

Od svojho prvého otvorenia v roku 2000 je Tateishi Burger obľúbeným miestom tých, ktorí majú radi zvláštnosti, ktoré sú v Japonsku známe ako “B-spoty”. Nachádza sa v pokojnej štvrti a jeho ošarpaná fasáda možno neláka veľa okoloidúcich, ale nikdy neprestane priťahovať nadšencov B-spotov z celej krajiny.

Tateishi Burger, ktorý založil Toshiharu Hamano, je stará pekáreň s malým výberom hamburgerov a sendvičov za nízke ceny. Čo ju však robí skutočne výnimočnou, sú jej rozmarné, takmer vynaliezavé spôsoby ich predaja. V exteriéri predajne je zabudovaný ručne vyrobený “automat na hamburgery”, z ktorého si návštevníci môžu počas otváracích hodín predajne ľahko kúpiť hamburgery, pizzu a sendviče.

Spočiatku nebol automat mechanizovaný, ale obsluhoval ho pán Hamano, ktorý podával hamburger vždy, keď doň niekto vložil mincu. Súčasný model bol modernizovaný tak, že tlačidlá aktivujú klapku, ktorá sa otvorí a vypadne predaný hamburger.

Vo vnútri si návštevníci môžu všimnúť množstvo nezvyčajného (a náhodného) tovaru vystaveného na stene. Sú tam nálepky na tetovanie, magnetky a vreckovky, z ktorých žiadna ani zďaleka nesúvisí s hamburgermi. Príležitostne si môžete zakúpiť aj práva na pomenovanie nových hamburgerov alebo byť manažérom na 24 hodín.

V roku 2016 spoločnosť Tateishi Burger napriek svojej internetovej sláve prestala vyrábať hamburgery a stala sa pizzou Mochi, ktorá predáva ryžové koláčiky so syrom, paradajkami a slaninou. Netrvalo však dlho a charakteristický burger sa vrátil a obchod sa obrátil k svojmu pôvodnému názvu.

Tateishi Burger, Japonsko

Od návratu Tateishi Burgeru nebol vyvesený nový nápis, čo spôsobilo, že sa rozšírili fámy o jeho zatvorení, ale tento netradičný malý obchodík stále stojí s obnoveným automatom a stále sa vyvíja nečakaným spôsobom, kým žije vynaliezavý a dobrodružný duch pána Hamana.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 168.541 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km